Atikh Bana Ftbs0p23fcc Unsplash

Najmodniejsze tatuaże i trendy w 2023 roku

12 czerwca, 2023

W ubiegłym roku pisaliśmy o trendach w tatuażu, jakie przewidywaliśmy na 2022 rok (część 1, część 2, część 3). Z satysfakcją możemy dziś stwierdzić, że dużo się nie pomyliliśmy i większość z naszych predykcji rzeczywiście się potwierdziła. Co więcej, w obecnym roku są one równie mocne, co rok temu, a to oznacza, że pewnie zostaną z nami na dłużej. W związku z tym mamy zamiar powtórzyć zabawę i dodać do 9 styli, które wymieniliśmy przed rokiem kolejnych kilka. Czy tym razem również nam się uda? Sprawdźmy! 

1. Tatuaże w widocznych miejscach

Nie ma co się oszukiwać – tatuaż wszedł już konkretnie do mainstreamu, więc jeśli Twoja mama sama ma kilka tatuaży, czemu miałaby Ci nie pozwolić na własny? A skoro tak, to czemu nie mógłby on być na uchu, szyi, dłoni czy nawet twarzy? Otóż to Kochani, skoro obecni 40 i 50-latkowie coraz częściej są wytatuowani, to ich dzieci również będą nosić tatuaże, zaczną je robić szybciej i prawdopodobnie w znacznie bardziej widocznych miejscach, bo tatuaż przestał być już pejoratywnie nacechowany w odbiorze większości społeczeństwa. Co to oznacza? A no to, że z każdym rokiem będziemy widzieli coraz więcej tatuaży wystających spod długich rękawów i golfów. Nie wierzycie? Zastanówcie się ile znacie osób, które 2-3 lat temu miało tatuaże w widocznym miejscu, a ile znacie teraz? Ilu znajomych planuje takie w najbliższym czasie? Polskę zalewa właśnie fala tatuażowej frywolności i nas to po prostu niezwykle cieszy 🙂

2. Tatuaże futurystyczne – nowoczesne tekstury i chrom

Wraz ze wzrostem popularności tematyki cyberpunkowej i dystopijnych wizji przyszłości świata w tatuażu coraz mocniej zaczyna odznaczać się nurt, w którym artyści próbują przenieść chromowane, błyszczące i świecące powierzchnie na skórę. Szukając nowych form wyrazu często też odnoszą się do popkulturowych wzorców rodem z lat 50 oraz 60 XX wieku i ówczesnych wizji przyszłości (tzw. retrofuturyzm), które szczególnie widoczne były w grafice i malarstwie. Natomiast dzięki projektowaniu przy pomocy komputerów coraz częściej sięgają po glitche i inne zabiegi charakterystyczne dla grafiki cyfrowej. Dzięki temu w tatuażu powstaje kolejny ciekawy i niejednorodny nurt, który jedynie na potrzeby tego zestawienia nazwaliśmy futuryzmem.

3. Kolorowe tatuaże wracają do łask

Nie ma co ukrywać, ostatnia dekada to powolne wypieranie kolorowych tatuaży na rzecz czarnych, bardziej stonowanych i prostszych wzorów. Nie bez powodu style takie jak linework czy ignorant stały się tak bardzo popularne w ostatnich latach. Jednak wraz z rozprzestrzenianiem się potocznej wiedzy o tatuażu wzrasta też chęć do tego, by nasze wzory były bardziej oryginalne i może również wykonane z większą finezją. Tutaj właśnie powstaje przestrzeń dla ponownej mody na tatuaże kolorowe, neotradycyjne, tradycyjne, cartoony i wiele innych autorskich styli, które w ostatnich latach znów zyskują coraz większą popularność.

4. Monochromatyczne tatuaże

Każdy kij ma dwa końce. Tatuaże czarne zawsze będą modne, bo czerń to prostota i elegancja, ale ostatnio coraz wyraźniejszy staje się trend „kolor to nowa czerń”. Nie chodzi jednak o tatuaże stricte kolorowe a raczej o te używające tylko jednego koloru do stworzenia unikatowego wzoru na ciele. Najmodniejszymi są obecnie czerwony oraz niebieski, ale założymy się, że za kilka lat będziemy widzieć coraz to więcej mono-kolorowych tatuaży.

5. Tatuaże anime

Tak zwane „skośne bajki” mają w naszym kraju od lat rzeszę oddanych fanów. Nic więc dziwnego, że coraz więcej osób chce mieć na swoim ciele uwiecznionych ulubionych bohaterów z mangi, anime, a nawet hentai 😉 Fakt ten dodatkowo wspiera łatwy dostęp do platform streamingowych, które prześcigają się w dostarczaniu widzom coraz to nowszych filmów i seriali animowanych, w których Azja od lat wiedzie prym.  Nie zdziwi nas więc, jeśli za kilka lat tatuaży z motywami anime będzie znacznie więcej niż obecnie.

Tak wyglądają nasze typy na ten rok. Za 12 miesięcy zobaczymy, czy tak jak w wcześniej udało nam się dobrze wytypować trendy w tatuażu na rok 2023. Jeśli chcesz dołożyć swoją cegiełkę do naszych przewidywań – zabookuj swój termin i pokaż nam co Ciebie kręci 😉

MAM POMYSŁ NA TATAUŻ!

Wróć do bloga

Polecane

23.06.2021

Jak umówić się na tatuaż?

Od dłuższego czasu zastanawiasz się nad tatuażem? Chciałbyś ruszyć z tematem, ale nie wiesz jak zagaić? 😉 Jeśli chcesz dowiedzieć się jak najłatwiej umówić się na tatuaż, jak uniknąć przypału...

Czytaj dalej