Charley Pangus Popfge3bwq0 Unsplash

Najmodniejsze tatuaże i trendy w tatuażu w 2022 roku cz. 3

01 kwietnia, 2022

Kontynuujemy nasz cykl, w którym przewidujemy najsilniejsze trendy w tatuażu 2022 roku. Nie udajemy, że tatuaż nadal jest w undergroundzie, bo wyszedł z niego tak samo jak polski hip-hop i stand-up. Tatuaż jest wszędzie, a trendy w nim zmieniają się równie szybko jak kolekcje na Zalando 😉 Jeśli więc ciekawi Cię, co będzie się nosić w najbliższych miesiącach – czytaj dalej! 

Najmodniejsze tatuaże w 2022

Wbijasz do nas po raz pierwszy? Tutaj znajdziesz pierwszą a tu drugą część tego cyklu 😉

9. Ignorant, który zmienia się w Trash

Kilka lat temu, gdy inspirowane więziennymi dziarami prosto z Rosji ignoranty zaczęły zdobić ciała coraz większej liczby młodych ludzi wielu artystów ze świata tatuażu mówiło „Co to ma być? To nie jest tatuaż!” Człowiek jednak do wszystkiego się przyzwyczaja i dziś ignoranty nie tylko nikogo już nie dziwią, a wielu ludzi traktuje je jako fajny sposób na śmieszne wyrażanie siebie w mocno nonszalancki i memowy sposób. Skrajną odmianą ignorantów są trashowe dziary, które jeszcze mocniej niż ignorant starają się być brzydkie, czasem nawet celowo źle wykonane i chamskie. Mają udawać nieudolność artysty, chałupniczy sposób wykonania i słaby warsztat. No i z tego też nagle zrobiła nam się sztuka 😉

10. Kolorowe tatuaże handpoke

Handpoke to nie styl tatuażu, a technika jego wykonania. Polega ona na użyciu jedynie igły do tatuowania bez użycia maszynki. Średnio maszynka wykonuje około 3.000 uderzeń na minutę, a tutaj człowiek musi sam wykonać całą tę pracę, dlatego zazwyczaj dziarki wykonywane tą metodą są małe i niezbyt skomplikowane. Metoda ta nawiązuje do najstarszych metod tatuowania tzw. stick and poke, w której używano właśnie ostrego narzędzia maczanego w tuszu i wbijano je pod skórę za pomocą miarowych uderzeń kijka w ich trzonek. Żartobliwie też czasem nazywano ją „bieda tatuażem” wykonywanym przez osoby, które nie miały maszynek. Tak czy inaczej okazało się, że wymagający cierpliwości i ogromnej precyzji handopke świetnie nadaje się do mocnego i trwałego wbijania tuszu w trudne miejsca (np. palce, spody dłoni, powieki) i w ten sposób został bardziej doceniony przez świat tatuażu. Było tylko kwestią czasu aż pojawią się w nich kozaki pokazujące, że handpoke nie ma granic, ale trzeba po prostu na niego dłużej poczekać. I tak powstały kolorowe dziarki wbijane tą metodą.

11. Abstrakcyjny blackwork

Początkowo blackwork był ostatnią deską ratunku, dla tych którzy nie mogli liczyć na usunięcie swojego tatuażu laserem, a standardowy cover nie wchodził w grę, bo i tak nie zakryłby niechcianej dziary. Wraz z rozpowszechnianiem się tego typu tatuaży okazało się, że jest sporo ludzi, którzy po prostu chcą mieć czarną rękę czy nogę. Ludzka kreatywność nie zna jednak granic, dlatego z czasem blackwork zaczął przybierać również bardziej wyrafinowe i abstrakcyjne formy. Sądzimy, że ten właśnie trend będzie się w kolejnych latach mocno nasilał.

I w zasadzie na tych jedenastu przykładach poprzestaniemy. Które z nich najbardziej przypadły Wam do gustu? Które chcielibyście widzieć na swoim ciele? Dajcie znać w wiadomości, a wspólnie pomyślimy nad super wzorem 😉 Dzięki za uwagę i do przeczytania!

CHCĘ SPOKO DZIARĘ!

Wróć do bloga

Polecane