08

Najczęściej zadawane pytania

Nie możesz spać po nocach, bo dręczą Cię pytania o tatuaże? Spoko, jesteśmy tu by Ci pomóc!

Umawianie się na tatuaż

1.

Jak umówić się na tatuaż?

Możesz wpaść do studia i pogadać z nami na żywo lub napisać do nas wiadomość przez nasz formularz kontaktowy lub kanały social media. Pamiętaj, żeby najpierw zapoznać się z regulaminem.
Co pisać?
Postaraj się określić: tematykę, miejsce na ciele, szacunkową wielkość w centymetrach.
Czy wysłać jakieś inspiracje?
Tak, zdjęcia tatuaży, które CI się podobają pomogą nam w dobraniu odpowiedniego tatuatora pracującego w tym stylu.

2.

Chcę zadać wiele pytań o mój tatuaż, czy mogę to zrobić?

Jak najbardziej odpowiemy na wszystkie Twoje pytania odnośnie tatuażu, doradzimy i rozwiejemy ewentualne wątpliwości. Konsultacje nic nie kosztują, a my jesteśmy po to, abyś czuł się pewnie i komfortowo z decyzją o nowym tatuażu. Każdy klient jest dla nas ważny, bez względu na to, czy to jego pierwszy czy dwudziesty pierwszy tatuaż 😉

3.

Czy są wzory, których nie tatuujecie?

Staramy się nie powielać prac innych artystów, więc nawet jeśli robimy coś podobnego, to tak, żeby wyrażało to Twój indywidualizm i pozwoliło naszemu tatuatorowi pokazać swoje skillsy. Chętnie dzielimy się doświadczeniem, więc odradzimy Ci także wzór tatuażu, który w przyszłości może się kiepsko prezentować. Stawiamy na kreatywność i unikatowość wzorów.

4.

Czy przygotujecie dla mnie projekt tatuażu według wytycznych?

Jasne! Stawiamy na autorskie projekty, które tworzymy na podstawie dostarczonych przez klientów informacji. Twój pomysł i odrobina zaufania w połączeniu z naszym warsztatem na pewno zaowocuje świetnym, niepowtarzalnym tatuażem, który z radością wykonamy, a dla Ciebie będzie on piękną ozdobą na całe życie.

5.

Kiedy zobaczę projekt mojego tatuażu?

Nie wysyłamy naszych projektów przez internet. Przyjęliśmy zasadę przygotowywania projektu na umówiony dzień tatuowania. Bez obaw, jeśli będziesz chciał wprowadzić ewentualne zmiany, uzgodnicie to z tatuatorem na miejscu, tak abyś był w pełni usatysfakcjonowany.

6.

Jak mogę zakryć stary/ naprawić zepsuty tatuaż?

W przypadku tzw. coverów koniecznie musimy obejrzeć tatuaż, którego chcesz się pozbyć. Najlepszą opcją są odwiedziny w studiu, ale jeśli z jakichś przyczyn nie jest to możliwe, możesz nam podesłać dobrej jakości zdjęcia z opisem dotyczącym rozmiaru i umiejscowienia na ciele. Sporą część tatuaży udaje się zakryć, jednak czasem konieczne jest skorzystanie z usług laserowego usuwania/rozjaśniania przed wykonaniem coveru. Pamiętaj, że chodzi o uzyskanie jak najlepszego efektu, a taka praca wymaga od tatuatora doświadczenia i o wiele większego nakładu pracy niż działanie na czystej skórze. Nie zawsze też, można wykonać cover w 100% odzwierciedlający Twój pomysł, więc musisz nam po prostu zaufać.

Przygotowanie do zabiegu i proces tatuowania

1.

Co robić i czego nie robić przed sesją?

Na umówioną sesję przyjdź wyspany i najedzony – Twojemu organizmowi będzie łatwiej znieść dyskomfort tatuowania.
Około 2 tygodnie wcześniej nie korzystaj z solarium i nie opalaj się.
2-3 dni nie spożywaj dużych ilości alkoholu, organizm będzie potrzebował regeneracji, a kac w tym nie pomaga 😉

2.

Jak przebiegnie moja sesja?

Pojaw się punktualnie w studio – jeśli jesteś umówiony na 11, to nie przychodź na 10:30, żeby przyspieszyć pracę, bo to na pewno się nie uda. W studio wszystko ma swój rytm i kolejność, więc musisz być cierpliwy. Spóźniać też się nie wypada 😉
Po przyjściu do studia poznasz się z tatuatorem, który po krótkim oprowadzeniu Cię po studiu przedyskutuje z Tobą jeszcze raz Twój pomysł. Na podstawie zebranych informacji zmieni lub przedstawi Ci wcześniej przygotowany dla Ciebie projekt. Przedyskutujecie jego szczzegóły, dokładne umiejscowienie na ciele i tatuator zacznie przygotowywać kalkę, czyli szablon, który odbije później na Twojej skórze. W zależności od wielkości tatuażu i jego złożoności proces przygotowania projektu i jego skalowania może zająć od 10 do nawet 60 minut. Pamiętaj, że tatuaż jest na całe życie, więc ta godzina niczego już nie zmieni 😉 Potem już zabierzecie się do roboty!

3.

Ile trwa sesja tatuowania?

Wszystko zależy od tego jak duży i skomplikowany jest Twój motyw oraz od tego gdzie jest umiejscowiony na Twoim ciele. Następnie wpływ na to ma także to, ile przerw na prośbę Twoją lub tatuatora wykonacie, jak również to jak mocno się wiercisz. Malutkie tatuaże to zazwyczaj około pół godziny. Średnie od 2 do 4. Duże od 4 do 6. Sesje całodniowe potrafią trwać nawet do 12h i wszystko zależy od Twojej wytrzymałości i tego, jak długo dany tatuator jest w stanie pracować na najwyższym poziomie skupienia, którego wymaga tatuowanie.

4.

Czy tatuaż boli?

To bardzo indywidualna sprawa. Oczywiście, nie jest to zabieg szczególnie przyjemny, choć są i tacy, którzy nie mogą się doczekać kolejnego położenia się pod igłę. Nie mniej jednak wszystko zależy od Twojej tolerancji na ból jak i konkretnego miejsca wykonywania tatuażu, jak i długości trwania samego zabiegu. Jedno jest pewne – im bardziej efektowny i długi w wykonaniu tatuaż, tym z biegiem sesji coraz bardziej bolesne jest jego wykonywanie niezależnie od miejsca.

5.

Czy można zażywać środki przeciwbólowe przed/ w trakcie sesji?

Odradzamy zażywanie jakichkolwiek substancji farmakologicznych w celu obniżenia bólu w trakcie sesji. Te dostępne bez recepty nic nie dadzą, a te na receptę nie są bezpieczne dla tego typu zabiegów. Nasz organizm po to ma receptory bólowe, by ostrzegać nas przed niebezpieczeństwem. Czasem lepiej chwilę pocierpieć i zrezygnować przed końcem sesji niż potem np. zemdleć, gdyż brak bólu nie poinformuje nas o tym, że organizm ma już serdecznie dość. Spokojnie, mówimy tu o ekstremach, ale dlatego właśnie warto słuchać siebie i tatuatora.
W razie potrzeby posiadamy specjalistyczne spraye i pianki znieczulające miejscowo, ale ich aplikacja nie jest możliwa u każdego i przy każdym rodzaju tatuażu. Twój tatuator na pewno powie Ci więcej w razie potrzeby.

Dbanie o świeży i zagojony tatuaż

1.

Jak zadbać o świeżo wykonany tatuaż?

Na początku proces gojenia może wydawać się skomplikowany. Zdecydowanie odradzamy poszukiwania „złotych środków” w internecie. Każde z nas wielokrotnie przez to przechodziło, dlatego bazując na naszym wieloletnim doświadczeniu powiemy Ci jak pielęgnować Twoją nową ozdobę.
1. Świeżo wykonany tatuaż zabezpieczony będzie opatrunkiem. Na koniec dnia po zabiegu, przed pójściem spać, ostrożnie pozbądź się folii/ opatrunku i dokładnie przemyj tatuaż letnią wodą z mydłem antybakteryjnym aż do chwili oczyszczenia go z wazeliny oraz osocza, które zbierze się pod opatrunkiem. Następnie delikatnie osusz miejsce przykładając papierowy ręcznik. Odczekaj kilka minut aż wilgoć odparuje i posmaruj wytatuowane miejsce kremem zakupionym w studio (polecamy kremy Inktrox lub EasyTattoo, dostępne na miejscu).
2. W zależności od tego, jak duży i wymagający był tatuaż folię ochronną możesz nosić od 1 do 3 dni po zabiegu. Oczywiście co najmniej 2x dziennie musisz ją zmieniać na świeżą po wymyciu, osuszeniu i posmarowaniu tatuażu. Twój tatuator powie Ci dokładniej jakie procedury stosować w Twoim przypadku.
3. Gdy pozbędziesz się już folii czynność przemywania i smarowania tatuażu powtarzaj 2-3 razy dziennie. UWAGA! Nie używaj zbyt dużej ilości kremu, odmoczy to tatuaż i sprawi, że zamiast się goić będzie cały czas starał się usunąć nadmierną ilość nawilżenia za pomocą osocza, co pogorszy sprawę.
4. Po kilku dniach z tatuażu zacznie schodzić naskórek. Jest to zupełnie normalny proces podczas którego będziesz odczuwać uporczywe swędzenie. Będzie kusiło, aby podrapać i złagodzić nieprzyjemne uczucie, ale dla dobra procesu gojenia musisz się od tego powstrzymać 🙂 Z czasem swędzenie ustąpi, a sam tatuaż wejdzie w ostatnią fazę gojenia – możesz smarować go kremem jeszcze przez okres od 2 do 4 tygodni od momentu wykonania.

WAŻNE: Do momentu wygojenia tatuażu:
– unikaj basenu i długich kąpieli,
– unikaj solarium i opalania się na słońcu,
– nie narażaj się na warunki, w których przez kilka dni nie możesz wziąć prysznica,
– nie drap miejsca ze świeżym tatuażem, bo jedyne co zrobisz to wydłubiesz tusz i zostanie dziura,
– najlepiej w ogóle go nie dotykaj kiedy akurat go nie smarujesz ;P

2.

Jak dbać o wygojony tatuaż?

Temat rzeka. Tatuaż już po miesiącu od wykonania zmatowieje, a wraz z czasem będzie tracił na intensywności koloru oraz ostrości linii – stając się coraz bardziej integralną częścią Twojego ciała, wtapiając się w nie.
Jeśli chcesz, aby Twój tatuaż przez jak najdłużej wyglądał świeżo, ostro i wyraźnie – unikaj przede wszystkim promieni słonecznych. Aby to robić – nie opalaj się nadmiernie lub używaj na tatuaż miejscowo kremu do opalania z filtrem UV50. W specjalistycznych sklepach oraz w studiach znajdziesz specjalne sztyfty z takim filtrem.
Nieszczególnie natomiast musisz przejmować się zadrapaniami, stłuczeniami czy przecięciami – jeśli nie są bardzo głębokie, to tatuaż na nich wcale nie ucierpi i po wygojeniu się rany pozostanie niezmieniony. Uff, chociaż tyle!

Regulamin

Kochani! Zanim do nas napiszecie zapoznajcie się prosimy z treścią tej informacji, ułatwi nam to komunikację oraz skróci czas omówienia pracy:

 1. Skontaktować z nami można się na kilka sposobów: FB, mail, telefon lub osobiście w studio.
 2. Jeśli piszesz do nas wiadomość na FB lub maila pamiętaj:
  • opisz krótko co chciałbyś wytatuować i podeślij 2-3 zdjęcia referencyjne/inspiracje,
  • podaj miejsce, w którym tatuaż miałby się znajdować,
  • spróbuj określić wymiar tatuażu, pamiętaj zdjęcia są niemiarodajne, więc „wielkość jak na zdjęciu” nic nam nie mówi
  • pamiętaj, że na pewno odpowiemy na każdą wiadomość na FB i mailu, jeśli nie odpiszemy od razu nie denerwuj się, poczekaj cierpliwie, codziennie dostajemy mnóstwo wiadomości i nie jesteśmy w stanie odpowiedzieć każdemu natychmiast.
 3. Jeżeli chcesz odwiedzić nas w studio, umów się wcześniej na konsultacje, określ termin i godzinę. Nie wszyscy tatuatorzy są codziennie w studio oraz nie zawsze mają czas, żeby Ci doradzić.
 4. Po ustaleniu wzoru oraz terminu pobieramy zadatek w wysokości 100 zł (jeśli koszt tatuażu nie przekracza 500 zł) lub 200 zł (jeśli koszt tatuażu to więcej niż 500 zł). Wysokość zadatku jest odejmowana od ceny tatuażu przy finalnym rozliczeniu.
 5. Zadatek należy wpłacić najpóźniej 7 dni od ustalenia terminu, można go wpłacać na konto (kontakt mail oraz FP) lub osobiście.
 6. Zadatek jest bezzwrotny w sytuacjach, gdy
  • zrezygnujesz z umówionej sesji i nie będziesz chciał przełożyć jej terminu,
  • nie stawisz się w wyznaczonym dniu i czasie,
  • odpowiednio wcześnie (min. 5 dni przed terminem) nie poinformujesz nas o konieczności przełożenia zablokowanego terminu.

Wynika to z faktu, że tatuator i studio mogli wykonać tego dnia usługę dla kogoś innego, przez co stracili możliwość zarobku. Jest to minimalna rekompensata za stracony czas.

 1. Jeśli przełożysz termin na 5 dni przed datą tatuowania możesz odzyskać swój zadatek przepisując go na inny termin. Jednak, jeśli drugi raz będziesz chciał znów przełożyć – zadatek przepadnie. Przy ustaleniu kolejnego terminu, ponownie będziesz musiał go wpłacić.
 2. Abyśmy przystąpili do tworzenia Twojego projektu zadatek musi być opłacony.
 3. Wpłata zadatku jest równoznaczna z akceptacją przedmiotowego regulaminu
 4. Projekt jest przedstawiany klientowi w dniu wykonania tatuażu lub maksymalnie dzień wcześniej. Nie wykonujemy plagiatów cudzych projektów.

11. Przed przyjściem na sesje:

 • Wyśpij się.
 • Zjedz porządne śniadanie.
 • Weź prysznic
 • Nie gól miejsca przeznaczonego do tatuowania, zrobimy to za Ciebie na miejscu
 • Nie bądź na kacu lub pod wpływem alkoholu oraz innych używek.
 • Nie pij alkoholu dzień przed tatuowaniem i w trakcie tego dnia.
 • Nie opalaj się i nie odwiedzaj solarium przynajmniej 14 dni przed tatuowaniem.
 • Nie używaj nadmiernej ilości perfum oraz innych substancji zapachowych.
 • Na sesję przyjdź o umówionej porze, jeśli wiesz, że spóźnisz się, poinformuj nas o tym.
 • Jeśli nie musisz, nie zabieraj ze sobą osób towarzyszących do studia. Nie mamy wystarczającej poczekalni, aby pomieścić tatuowanych i ich bliskich.
 • W trakcie tatuowania w strefie zabiegowej mogą przebywać tylko tatuatorzy i osoby tatuowane.
 • Bądź przygotowany na to, że jeśli tatuujesz się w okolicach intymnych, będziesz musiał się rozebrać. Spokojnie, posiadamy parawan.
 • Przed sesją nie używaj żadnych środków znieczulających bez konsultacji z tatuatorem.
 • Zabierz ze sobą wygodne ubranie, które możesz ewentualnie ubrudzić tuszem, sesja często twa kilka godzin, zadbaj o swój własny komfort oraz komfort tatuatora.

12. Po sesji:

 • Dbaj o tatuaż według porad, których udzieli Ci tatuator.
 • Nie pij alkoholu w dniu sesji oraz 1-2 dni po niej.
 • Przemywaj tatuaż i chroń go od mechanicznych uszkodzeń oraz promieni UV.
 • Po pełnym wygojeniu tatuażu smaruj go kremem UV w okresie letnim. Zapewni to trwałość wzoru przez lata

13. Poprawki wykonanych przez nas tatuaży są każdorazowo rozpatrywane przez pracowników studia, którzy analizują przyczyny złego stanu tatuażu. W zależności od wyniku oględzin poprawka może być darmowa (wynika z błędu tatuatora) lub płatna (wynika z przyczyn niezależnych od tatuatora). Darmowa poprawka może zostać jednak przyznana tylko w sytuacji, gdy zostanie ona zgłoszona nie później niż na 4 tygodnie od terminu wykonania tatuażu.

Neon mail

Zapytaj o tatuaż

  Pamiętaj, że aby umówić konkretny termin wykonania Twojego tatuażu musimy wspólnie ustalić wiele szczegółów. Odezwiemy się do Ciebie maksymalnie w ciągu 24h (poza weekendami) w celu dookreślenia kwestii projektu i Twoich wymagań. Do przeczytania!

  Odwiedź nas

  UL. H. Siemiradzkiego 12/8
  31-137 Kraków

  Godziny otwarcia

  Pn – Pt: 10-20
  So: 11-18