najmodniejsze tatuaże damskie i męskie2022

Najmodniejsze tatuaże damskie i męskie w 2022 roku cz. 1

11 marca, 2022

Nie oszukujmy się. O ile 10 czy 20 lat temu w tatuażu nie było widać szczególnie jakichś szczególnych tendencji ludzi do robienia sobie tatuaży o określonym charakterze, tematyce czy konkretnych motywów, o tyle lata życia zdominowane przez social media ujawniają tego typu tendencje. Sami spójrzmy – memiarskie ignoranty porozrzucane niedbale po ciele, węże w kwiatach od połowy uda do pośladka czy delikatne mandalo-naszyjniki pod biustem. Te wszystkie motywy cieszą się tak ogromną popularnością, że należy stwierdzić, że są po prostu modne, chętnie wykonywane, aktualnie trendy. Niewykluczone, że za 20 lat będziemy się z nich śmiać tak samo jak z tribalowej „kierownicy” na lędźwiach, ale nie uprzedzajmy faktów. Jeśli natomiast chcecie poznać nasze przewidywania odnośnie tego, co będzie modne w tatuażu w 2022 roku i kolejnych – czytajcie dalej!

Najmodniejsze tatuaże damskie i męskie na 2022

1. Tatuaż błyskawica

Nikt nie spodziewał się takiego obrotu spraw, ale blackworkowe opaski oraz minimalistyczne linie przez pół ciała mają właśnie swoją nową odsłonę w postaci tatuaży przypominających błyskawicę. To proste, modne i uniwersalne wzory zarówno damskie jak i męskie, które mogą pełnić funkcję eleganckiego, jak i totalnie trashowego motywu w dowolnie wybranym miejscu. Niewątpliwą zaletą jest to, że raczej nikt nie zapyta „a jakie ten tatuaż ma dla Ciebie znaczenie?” 😉

2. Tatuaże inspirowane popkulturą i sztuką wysoką

Żyjemy w kulturze remixu. Wsszystko już było, a my tworzymy jedynie kolejne odsłony tego samego tematu lub miksujemy ze sobą kilka motywów tworząc tym samym nowy. Trend ten zauważalny jest także w tatuażu, a dzięki sporym pokładom już zarchiwizowanych przejawów ludzkiej kreatywności mamy co przerabiać na kolejnych 1000 lat.

3. Mikrorealizm

Ten trend widoczny jest już od kilku lat, ale zdecydowanie przybiera na mocy i ewoluuje. Początkowo proste formy ustępują coraz bardziej zaawansowanym designom osiąganym dzięki odkryciu kilku przewag, które w tym nurcie niosą ze sobą małe rozmiary wzorów. Da się już spotkać tatuaże super imitujące metaliczne lub psychodeliczne kolory oraz efekty pociągnięć farby czy faktury płótna. Wszystko to w super-słodkich rozmiarach :3 Jedyne pytanie jakie pozostaje to, czy te tatuaże za 10 lat w ogóle jeszcze będą widoczne na skórze i jak bardzo będą traciły na jakości. Jedno jest pewne – niebawem wszyscy się przekonamy!

4. Delikatne ornamenty – tatuażowa biżuteria – najmodniejsze tatuaże damskie

Tak, tak – ten trend nie wytraca impetu i przybiera nowe formy. Jest to szczególnie kobiecy trend pozwalający wykorzystywać tatuaże damskie jak biżuterię i podkreślać nimi krzywizny ciała, czy dodawać im elegancji. Chyba zaczęło się od połączenia mandal, łapaczy snów i hinduskich wzorów, a potem już jakoś poszło. Teraz mamy bransoletki, udnerboobsowe łańcuszki, a coraz częściej wiele mini-motywów obok siebie, które mają tworzyć rodzaj jakiegoś mitycznego schematu rodem z zakurzonych zwojów starodawnych bibliotek. Sądzimy, że ten trend szybko nie minie. A Wy?

I co? Zgadzacie się z naszymi przewidywaniami? Podobają Wam się te trendy, czy może sądzicie, że któryś z nich to tandeta i powinien zniknąć równie szybko jak las na przedramieniu? 😉 Dajcie znać w komciach i wiadomościach prywatnych oraz wypatrujcie kolejnego odcinka! Do przeczytania niebawem!

MAM POMYSŁ NA TATAUŻ!

Wróć do bloga

Polecane