najmodniejsze tatuaże damskie i męskie2022

Najmodniejsze tatuaże damskie i męskie w 2022 roku cz. 1

11 marca, 2022

Nie oszukujmy się. O ile 10 czy 20 lat temu w tatuażu nie było widać szczególnie jakichś szczególnych tendencji ludzi do robienia sobie tatuaży o określonym charakterze, tematyce czy konkretnych motywów, o tyle lata życia zdominowane przez social media ujawniają tego typu tendencje. Sami spójrzmy – memiarskie ignoranty porozrzucane niedbale po ciele, węże w kwiatach od połowy uda do pośladka czy delikatne mandalo-naszyjniki pod biustem. Te wszystkie motywy cieszą się tak ogromną popularnością, że należy stwierdzić, że są po prostu modne, chętnie wykonywane, aktualnie trendy. Niewykluczone, że za 20 lat będziemy się z nich śmiać tak samo jak z tribalowej „kierownicy” na lędźwiach, ale nie uprzedzajmy faktów. Jeśli natomiast chcecie poznać nasze przewidywania odnośnie tego, co będzie modne w tatuażu w 2022 roku i kolejnych – czytajcie dalej!

Najmodniejsze tatuaże damskie i męskie na 2022

1. Tatuaż błyskawica

Nikt nie spodziewał się takiego obrotu spraw, ale blackworkowe opaski oraz minimalistyczne linie przez pół ciała mają właśnie swoją nową odsłonę w postaci tatuaży przypominających błyskawicę. To proste, modne i uniwersalne wzory zarówno damskie jak i męskie, które mogą pełnić funkcję eleganckiego, jak i totalnie trashowego motywu w dowolnie wybranym miejscu. Niewątpliwą zaletą jest to, że raczej nikt nie zapyta „a jakie ten tatuaż ma dla Ciebie znaczenie?” 😉

2. Tatuaże inspirowane popkulturą i sztuką wysoką

Żyjemy w kulturze remixu. Wsszystko już było, a my tworzymy jedynie kolejne odsłony tego samego tematu lub miksujemy ze sobą kilka motywów tworząc tym samym nowy. Trend ten zauważalny jest także w tatuażu, a dzięki sporym pokładom już zarchiwizowanych przejawów ludzkiej kreatywności mamy co przerabiać na kolejnych 1000 lat.

3. Mikrorealizm

Ten trend widoczny jest już od kilku lat, ale zdecydowanie przybiera na mocy i ewoluuje. Początkowo proste formy ustępują coraz bardziej zaawansowanym designom osiąganym dzięki odkryciu kilku przewag, które w tym nurcie niosą ze sobą małe rozmiary wzorów. Da się już spotkać tatuaże super imitujące metaliczne lub psychodeliczne kolory oraz efekty pociągnięć farby czy faktury płótna. Wszystko to w super-słodkich rozmiarach :3 Jedyne pytanie jakie pozostaje to, czy te tatuaże za 10 lat w ogóle jeszcze będą widoczne na skórze i jak bardzo będą traciły na jakości. Jedno jest pewne – niebawem wszyscy się przekonamy!

4. Delikatne ornamenty – tatuażowa biżuteria – najmodniejsze tatuaże damskie

Tak, tak – ten trend nie wytraca impetu i przybiera nowe formy. Jest to szczególnie kobiecy trend pozwalający wykorzystywać tatuaże damskie jak biżuterię i podkreślać nimi krzywizny ciała, czy dodawać im elegancji. Chyba zaczęło się od połączenia mandal, łapaczy snów i hinduskich wzorów, a potem już jakoś poszło. Teraz mamy bransoletki, udnerboobsowe łańcuszki, a coraz częściej wiele mini-motywów obok siebie, które mają tworzyć rodzaj jakiegoś mitycznego schematu rodem z zakurzonych zwojów starodawnych bibliotek. Sądzimy, że ten trend szybko nie minie. A Wy?

I co? Zgadzacie się z naszymi przewidywaniami? Podobają Wam się te trendy, czy może sądzicie, że któryś z nich to tandeta i powinien zniknąć równie szybko jak las na przedramieniu? 😉 Dajcie znać w komciach i wiadomościach prywatnych oraz wypatrujcie kolejnego odcinka! Do przeczytania niebawem!

MAM POMYSŁ NA TATAUŻ!

Wróć do bloga

Polecane

23.06.2021

Jak umówić się na tatuaż?

Od dłuższego czasu zastanawiasz się nad tatuażem? Chciałbyś ruszyć z tematem, ale nie wiesz jak zagaić? 😉 Jeśli chcesz dowiedzieć się jak najłatwiej umówić się na tatuaż, jak uniknąć przypału...

Czytaj dalej