Hand Pattern Tattoo Fashion Clothing Lifestyle 1056670 Pxhere.com

Najmodniejsze tatuaże i trendy w tatuażu w 2022 roku cz. 2

17 marca, 2022

Nie udajemy, że to się nie dzieje. Tatuaż wyszedł ze sfery tabu, wszedł na salony i wygodnie się rozsiadł. Tatuaże są wszechobecne – w reklamie, w filmie, w social mediach. Są nawet zawody, w których dostaniesz kilka dodatkowych punktów podczas rozmowy kwalifikacyjnej za to, że posiadasz dziary. Ciężko przecież teraz o barmana, promotora czy barbera bez widocznych tatuaży 😉  Oznacza to, że tatuaż stał się w nowoczesnym społeczeństwie czymś na kształt dodatku/ gadżetu do ubioru i dookreślenia swojej stylówki. A jeśli tak właśnie jest, to nie da się ukryć, że tatuaże również podlegają różnym wpływom i zmieniają się w nim mody i trendy. Skoro już zgodziliśmy się co do pryncypiów, to możemy przejść do drugiej części naszego cyklu – najmodniejsze tatuaże na 2022. Chcecie wiedzieć, co będzie się teraz dziarać na potęgę? No to zapraszamy do lektury! 

Najmodniejsze tatuaże w 2022

Pierwszy raz u nas? Tutaj znajdziesz pierwszą część tego cyklu 😉

5. Tatuaże naklejki i wyszywanki

W tych czasach ten styl wielu ludziom może się nie podobać, gdyż obecnie trendy idą raczej w kierunku czerni i szarości, ale nie da się odmówić ogromnego kunsztu wykonania artystom, którzy potrafią stworzyć tego typu iluzje na skórze. Słodkie i misternie wykonane wrzutki, wlepki, naklejki i wyszywanki miażdżą po prostu łeb tym jak są zrobione. Przekonajcie się sami, to nie photoshop!

6. Tribale w nowej odsłonie

20 lat temu śmialiśmy się z tych wbijanych na blachę, dziwacznych i pozbawionych znaczenia kształtów, które można było spotkać przede wszystkim na wychudzonych ciałach polackich maczo w za szybkich okularach, którzy chętnie eksponowali swe suche torsy na miejskich kąpieliskach oraz na lędźwiach blokowych barbie z trójkolorowym balejażem na włosach, tańczących w białych kozaczkach w wiejskich dyskotekach do szlagierów Scootera… a dziś? Dziś prześmiewcza młodzież przyjęła sobie to za symbol oldskulu i przełomu lat ’90-00, do których ewidentnie tęskni. Tribal to nie tylko mem i wyraz dystansu do samego siebie – bo przybiera coraz ciekawsze formy, a przez to na nowo staje się pełnoprawnym nurtem w tatuażu. No i znów można go spotkać przede wszystkim na imprezach, gdzie BPM nie spada poniżej 140 😉

7. Tatuaże abstrakcyjne

Ruch abstrakcyjny w tatuażu początku XXI wieku to dla nas sytuacja bliźniaczo podobna do powstania ruchu dadaistycznego 100 lat wcześniej. Wtedy jego członkowie, będący świadkami I Wojny Światowej w poczuciu upadku cywilizacji odrzucili wszystkie przyjęte dotąd ideały estetyczne i kanony piękna. Opowiadali się za wolnością artystycznego wyrazu i swobodą twórczą. Czymże innym jest więc odrzucenie kanonu, w którym tatuaż musi mieć zamkniętą formę, a co jeszcze ważniejsze – jakieś znaczenie, zamiast służyć po prostu wywieraniu estetycznego wrażenia na jego odbiorcy? No i tak właśnie powstał tatuaż abstrakcyjny, który coraz mocniej rozpycha się na tatuażowych salonach.

8. Tatuaże psychodeliczne

Dobra, umówmy się – ilu z naszych starych i ich rówieśników próbowało kwasa czy grzybów? A ilu teraz jest ludzi świadomych tego, że istnieje pewien metafizyczny wymiar, do którego można się przenieść za zaledwie kilka dyszek? (TO NIE JEST PORADA INWESTYCYJNA!) Psychodela w latach ’60 ubiegłego wieku weszła do popkultury za sprawą muzyki i sztuk wizualnych wraz z ruchem hippisowskim i muzyką rockową rodem z pierwszych dużych festiwali. Nie ma więc się co dziwić, że kultura psychodeliczna znalazła też swoje odzwierciedlenie w tatuażu. Super sprawa mieć przy sobie zawsze mini-entertainera pod tripa 😉

I co sądzicie? Znaleźliście w tych trendach coś dla siebie, czy wręcz przeciwnie i już przynajmniej wiecie czego na pewno nie chcecie? Tak czy inaczej zachęcamy Was do odwiedzenia nas wkrótce po kolejny wpis z tego cyklu, a także do kontaktu w celu przedyskutowania Waszych oryginalnych pomysłów na tatuaże!

MAM POMYSŁ NA TATAUŻ!

Wróć do bloga

Polecane