Img 0467

Jak umówić się na tatuaż?

23 czerwca, 2021

Od dłuższego czasu zastanawiasz się nad tatuażem? Chciałbyś ruszyć z tematem, ale nie wiesz jak zagaić? 😉 Jeśli chcesz dowiedzieć się jak najłatwiej umówić się na tatuaż, jak uniknąć przypału i błędów oraz jak (co najważniejsze) wyjść ze studia z super wzorem – czytaj dalej!

Co powinno się znaleźć w Twojej wiadomości do studia tatuażu

Photo 1600631816858 Fd6cc029a5d6Wiele osób zastanawia się jak zacząć rozmowę ze studiem tatuażu, aby przekazać wszystkie informacje potrzebne do wykonania tej jakże ważnej dla nas wszystkich usługi. Najlepiej zacząć rozmowę od zwykłego “Cześć” 😉 Skoro podstawy mamy za sobą, to przejdźmy do meritum…

 

Bardzo ważne jest opisanie Twoich wyobrażeń o tatuażu:

  • motywu przewodniego (np. kwiaty),
  • określenie miejsca na ciele (np. bok uda)
  • szacunkowego rozmiaru (np. 15cm wys.)
  • jeśli czujesz się na siłach, to także stylu tatuażu (np. neo-tradycyjny, kolorowy lub czarny dotwork/ linework)
  • na pewno posiadasz też już jakieś refernecje – swój szkic, podobny tatuaż z internetu lub nawet potrafisz dokładnie wskazać artystę w danym studio, od którego chcesz tatuaż – to wszystko nam się bardzo przyda, aby Ci pomóc dobrać idealny wzór i artystę! Zdajemy sobie sprawę z tego, że nie każdy musi siedzieć głęboko w technicznych aspektach naszej pracy, dlatego wystarczy podesłać kilka zdjęć wykonanych tatuaży, dla przykładu: „Podoba mi się wykonanie kota ze zdjęcia 1 natomiast chciałbym wykonać w tym stylu żyrafę o podobnym ułożeniu jak ta ze zdjęcia 3″.

Dlaczego warto posłuchać bardziej doświadczonych pracowników studia i w czym mogą Ci pomóc

Img 7307 2 2„Nie mam żadnego tatuażu, nie znam się na rozmiarach i wolę, żebyście Wy to za mnie zrobili, ale chcę, żeby ten motyw był bardzo szczegółowy i miał max 5cm wysokości” No więc właśnie, jesteśmy tu, by Ci doradzić, a przez to też uchronić Cię przed zbędnymi nerwami i problemami w przyszłości. Często osoby bez doświadczenia w tatuowaniu czy początkujące w kwestii ozdabiania sobie ciała mają sprzeczne wymagania i nie widzą tego problemu. Nasze wieloletnie doświadczenie pomaga nam uchronić je przed konsekwencjami ich wymagań. Warto więc zaufać ludziom w studio, nawet jeśli trochę zmienia to Twój początkowy plan na tatuaż.

 

Co może doradzić manager studia/ tatuator

Osoba odpowiadająca na wiadomości w studiu jest w stanie podpowiedzieć czy Twój wymarzony tatuaż jest:

  • w ogóle wykonalny (np. raczej nie da się zrobić realistycznego wzoru na języku)
  • wykonalny w konkretnym rozmiarze (np. jeśli chcesz taki sam motyw, jak ktoś ma na całe przedramię, to nie zrobimy Ci go na dłoni)
  • możliwy do wykonania z taką szczegółowością w takim rozmiarze/ miejscu (np. odwzorowanie wielu prostych linii na żebrach nie będzie najlepszym pomysłem)
  • czy nie rozmyje się z jakiegoś powodu w tym miejscu, co skutecznie uczyni go babolem lub przynajmniej nieatrakcyjnym wzorem za pół roku (np. tatuaże na zewnętrznych częściach dłoni lub palców bardzo szybko się wycierają przez co wymagają częstych popraw)
  • doradzi lepsze miejsce na ten konkretny wzór, by korespondował z krzywiznami ciała lub zmianę motywu, jeśli koniecznie chcesz tatuaż w tym miejscu (np. wyobraź sobie 2 motywy: okrągłą mandalę i sztylet, a teraz wyobraź sobie miejsca dla nich… który lepiej siądzie na kształcie wierzchu dłoni, a który na przedramieniu?)

Podsumowanie

Kelli Mcclintock Cr Gh5a 9nc UnsplashTatuaż to niełatwa sztuka, która totalnie różni się od malowania na prostej powierzchni, jaką jest kartka, czy ekran telefonu. Nie wszystko, co wygląda dobrze na płaskiej powierzchni będzie dobrze zachowywać się na trójwymiarowym ciele i skórze, która cały czas pracuje (rozciąga się i kurczy, zmienia kolor w ciągu roku etc.). Przy wyborze wzoru, miejsca i techniki tatuażu trzeba brać pod uwagę to jak będzie się on prezentował za kilka lat, a nie tuż po zrobieniu. W Internecie często przekłamuje się prawdziwy wygląd tatuaży, by ukryć ich niedoskonałości i stworzyć wrażenie bardziej „żywego” wzoru. Jesteśmy po to, by Ci pomóc i żebyś przez wiele lat mógł cieszyć się swoim wzorem dokładnie tak samo, jak w dniu jego wykonania. Nie bój się pisać i pytać, ale też bądź bardziej otwarty na zmiany swojej pierwotnej koncepcji. To pomoże obu stronom!

Czekamy na Twoją wiadomość, a poniżej dajemy Ci krótką wideo-ściągawkę 😉

Zapytaj o swój wzór!

Wróć do bloga

Polecane